Dublin, İrlanda'nın başkenti ve en büyük şehridir. Oldukça eski bir tarihi yerleşkedir. Bir dönem Vikingler için yerleşim merkezi görevini de üstlenmiştir. Milattan Sonra 1500'lü yıllardan itibaren de İrlanda'nın başkentidir. Dublin dünyadaki en yaşanabilir, en mutlu, en rahat başkentlerden biridir. Londra, Paris kadar turist çekmektedir. Dublin ülkemizden de sayıca çok turisti ağırlamaktadır. Türk öğrencilerin de sıklıkla tercih ettiği yabancı merkezlerden bir tanesidir. Dublin'in tarihi, geçmişi, birası ve pubları ile ilgi çekici bir kenttir. Çoğu mekânında hâlâ tarihin izlerini tatmak mümkündür. Sadece İrlanda'nın değil dünyanın da belki en iyi publarından birkaçı da Dublin'de yer almaktadır. Yeşilliğin içerisinde, tarihi mekânlarda, en kaliteli İrlanda birası, viskisini yudumlamak, eğlenmek için Dublin ziyaretlerinde mutlaka publara da uğranılmalıdır.

The Brock Inn

Dublin'deki en iyi publar arasında The Brock Inn mutlaka ilk sıralarda gelmektedir. Pek çok tarihi yerde olduğu gibi Dublin'de de The Brock Inn öncelikle dış görünüşü ile insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Harika yemekleri, atıştırmalıkları, eğlenceli güleryüzlü çalışanları ile kolaylıkla insanları müdavim hâline getirebilmektedir. Günün hangi saatinde gittiğinizin, ne yemek istediğinizin önemi yoktur. The Brock Inn kendinizi ait hissedeceğiniz, biranızı yudumlarken yaşamdan zevk alacağınız publardan biridir.

The Bernard Shaw

Dublin'e yolunuz düştüğünde mutlaka ziyaret etmeniz gereken barlardan biri de Bernard Shaw'dur. Kaliteli birası, lezzetli yemekleri, veganlar için özel menüler eğlenceli bir mekândır. İç ve dış mekânı ile insanları kendisine kolaylıkla çekmektedir. Tek düze mekânlarda vakit geçirmekten sıkılanlar için bu ilginç dekora sahip adrese bir şans verilmelidir. Bir bardak köpüklü Guinness biranızı içerken yanında Dublin'in en lezzetli hamburgerini yudumlamayı unutmayın.

The Cobblesstone

Biraz daha salaş, sakin, kendine has bir mekân arıyorsanız Cobblestone tam size göredir. Old Pub kültürünü tam anlamı ile yaşatmaktadır. İrlanda müzikleri, İrlanda içkileri, geleneksel pub ortamı ile Cobblesstone yerli yabancı çok sayıda turistin beğenisini kazanmıştır.

The Long Hall

Dublin'in her köşesi tarihe tanıklığı ile insanları çekmektedir. Öyle ki, Dublin'e yolunuz düşünce de tarihi bir pubda biranızı yudumlamak isterseniz Long Hall size göredir. 250 yıllık tarihi ile hâlâ insanlara en leziz birayı servis etmeye devam etmektedir. İçyapısı ve dizaynı, sıcak ortamı, tarihin dokusu ile Dublin hayranlarını beklemektedir.